Bitewniaki - pokazy


MALIFAUX

Gdzie: strefa bitewna

Czas: sobota godz. 12-16

Prowadzi: Igor Tośta

Malifaux to system skirmishowy odwzorowujący potyczki niewielkich band lub oddziałów. Gra rozgrywa się w czasach 19 wieku w klimatach fantasy, wiktoriańskiej anglii, dzikiego zachodu, bagiennej louisiany, samurajów, piekielnych demonów i nie tylko. Wyjątkowe jest użycie kart zamiast kości które urozmaicają rozgrywke wprowadzając dodatkowo kolor nie tylko liczbę.

DUST 1947

Gdzie: strefa bitewna

Czas: sobota godz. 14 – 16, niedziela godz. 9 - 11

Prowadzi: Maciek Sańpruch

Witajcie w czasach drugiej wojny światowej - innej jednak niż ta, którą znacie z podręczników historii. W roku 1938 Niemcy odkryli na Antarktydzie rozbity statek kosmiczny wraz z ocalałym członkiem załogi. Natychmiast rozpoczęli badania znaleziska, zaś zahibernowanego przybysza z obcej planety wysłali U- bootem do Europy. Wybudzenie go i nawiązanie kontaktu pozwoliło Niemcom wykonać technologiczny skok na niespotykaną skalę. Dust 1947 to hybryda gry planszowej i bitewnej.

X-Wing

Gdzie: strefa bitewna

Czas: sobota godz. 10 – 16

Prowadzi: Sylwester „Myphos” Mochocki

Trwa wojna domowa. Mimo znacznej przewagi liczebnej wroga, Sojusz Rebeliantów przeciwstawia się Imperium Galaktycznemu. Choć flota Imperium jest znacznie liczniejsza od rebelianckiej, Sojusz nie traci nadziei, że działania garstki dzielnych pilotów mogą odmienić los galaktyki...

X-Wing to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania swoich rywali.

Star Wars: Armada

Gdzie: strefa bitewna

Czas: sobota godz. 16 – 20

Prowadzi: Sebastian „Sargo” Zajączkowski

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce.... Nastał czas galaktycznej wojny domowej. Imperator coraz mocniej zaciska palce na lokalnych układach gwiezdnych, podczas gdy potężna imperialna flota koncentruje się na zlikwidowaniu prawdziwego zagrożenia: Sojuszu Rebeliantów. Przewyższani liczebnie – a także pod względem uzbrojenia – rebelianci stosują tymczasem taktykę szybkich ataków i błyskawicznych odwrotów. Wykorzystują do nich zbieraninę najróżniejszych jednostek. Znaczące zwycięstwo odniesione nad imperialną flotą mogłoby przywrócić galaktyce wolność... jednak druzgocąca klęska położy kres Rebelii raz na zawsze...

Star Wars: Armada to gra polegająca na taktycznych starciach flot, osadzona w najważniejszym okresie galaktycznej wojny domowej. Przejmij kontrolę nad niszczycielem gwiezdnym typu Victory i unicestwij swoich wrogów potężną siłą ognia lub wymanewruj przeciwnika szybką koreliańską korwetą CR90 i fregatą typu Nebulon-B. Ale uważaj! Nawet najmniejszy statek może zadecydować o losach bitwy. Wypuść eskadry X-wingów przeciwko swoim wrogom lub zalej ich siły falą zwinnych myśliwców TIE.