Kto jest kim?

Marcin „Gawlin” Gawliński - Koordynator główny

Jednym słowem nowy SZEFF!!! Jeśli myślicie że będzie łatwiej, przyjemniej i milej to się mylicie.Najgorsze przed Wami. A poza tym nic się nie zmieniło nadal Uwielbia fantastykę- twórczość Tolkiena,Sapkowskiego, Pilipiuka, Eriksona, Gleena , Cooka, a i horrorem nie pogardzi. W gry planszowe gra odmiliona lat. Zaczynał od Chińczyka, a w Magię i Miecz grywał już w latach 80 ubiegłego wieku. Jeśli chodzio RPG to zaczął jak tylko udało mu się nauczyć czytać ze zrozumieniem. Pierwszy konwent- Falkon, pierwszy turniej rycerski -Grunwald. Więcej nie pamięta, niczego nie żałuje.

Michał Pajek- Koordynator programu

Prezes Stowarzyszenia Tygiel. Miłośnik kinematografii i planszówek. W chwilach wolnych od pracy i konwentów relaksuje go czas spędzony z dziewczyną oraz spotkania z kumplami przy MtG.

Anna Winiarska- Koordynator ds. personalnych

Znana konwentowiczom jako „Mózg Pajka” w tej edycji przemienia się w „Tętnice Gawlina” . Człowiek do zadań wszelakich. Chodzące biuro próśb i zażaleń. Dodatkowo ma trzy supermoce: nie działa na nią paracetamol, wie gdzie są Pajek i Gawlin oraz potrafi się klonować (kto nie wierzy, niech obejrzy filmikpromocyjny Jagaconu!)

Kiedy nie pełni roli układu krwionośnego koordynatora głównego, odkopuje stare materiały archiwalne,zgłębia tajniki ludzkiej psychiki, występuje w teatrze albo gra w planszówki.

Michał Reut - Biuro konwentowe

Przyjmuje fantastykę w każdej formie, od wielotomowych powieści klasycznego fantasy po steampunkowe anime. Ostatnio zainteresowany klimatem grozy.

Norbert Glier - Koordynator obsługi

Fan zarówno gier planszowych jak i komputerowych. Student łapiący się wszystkiego po trochę. Przy Jagaconie pomagający już od jego początków.

Marcin Obara- Koordynator Games Roomu

Typowy chłopek roztropek z trzecim krzyżykiem na karku. Ponoć to czas żeby już dorosnąć, ale jak by tozrobił nie było by go tutaj. Interesuje się po trochu wszystkim, ale głównie to gry wszelakie, komputery,anime i różnego rodzaju robótki ręczne (bez skojarzeń).

Paulina Zdonek- Akredytacja

Jest miłą, przeciętną dziewczyną, która lubi każdemu pomagać w potrzebie. Interesuje sie muzyką,poszukuje nowych i ciekawych zespołów, nie ograniczam się do jednego gatunku. Lubi też sport, granie wsiatkówke czy tez oglądanie meczy to cos co jej sie nigdy nie nudzi. Z fantastyką nie ma dużo wspólnego,to dla niej coś nowego. Jagacon to dla niej przede wszystkim wspaniały czas spędzony przy grachplanszowych i możliwość przebywania ze wspaniałymi ludźmi.

Agnieszka Reut – Materiały graficzne

Projektantka i ilustratorka, pracująca w branży gier.

Prowadzi bloga www.agareut.pl, dotyczącego twórczości:

Sztuki i Projektowania.

Kocha grać w stare RPG-i, a bez kawy nie ogarnia.

Marek Sęk - Koordynator ds. bezpieczeństwa

Zaczął jako zwykły uczestnik Jagaconu, po kilku latach dba o bezpieczeństwo nas wszystkich. Pozytywny,kompetentny, otwarty - po prostu dusza towarzystwa.

Michał Obara- Wystawcy/Magic the Gathering/Opiekun Hali

Zarażony pasją do konwentów i szeroko pojętej fantastyki wstąpił w szeregi organizatorów Jagaconu.Niestrudzenie przeciera nowe szlaki szkoląc nowych adeptów i poszerzając grono lokalnej sceny Magicthe Gathering.

Martyna Cichocińska - Blok komiksowy

Martyna Cichocińska, dla przyjaciół Szatan. Cóż tu dużo mówić, metr 60 czystego zła. Wybuchowa,otwarta, żywa i nieprzewidywalna osóbka lubująca się w fantastyce, mandrze&anime, cospeyach ihorrorach. Kocha Gwiezdne Wojny, ostrą muzykę i zombie. W wolnym czasie przesiaduje na cmentarzachi gra z trupami w pokera.

Patryk Kosowski - Blok gier elektronicznych

Miłośnik komputerów i gier komputerowych. Zajadły gracz dla niego nie ma gry której nie da się przejść.Wielki fan retro i kultury lat 80. Współzałożyciel „Starachowickiego Retro Grania”.

Dariusz Szemeczko - Blok gier elektronicznych

Dla niego doba jest za krótka, ma milion pomysłów i wiele pasji, komputerami zajmuje się od zawsze .Gra na instrumentach , maluje i rysuje. Kocha snowboard. Współzałożyciel projektu „Starachowickie Retro Granie". Obecnie zgłębia tajniki pracy z kamera. Odgraża się że zrobi film.

Mariusz Szczęsny – Blok prelekcyjny

Człowiek zainteresowany po trochu wszystkim, ale na zostanie ekspertem brak mu (jak to zwykle) czasu.Główne zainteresowania to planszówki, dobre RPG i fantasy... oraz złe fanfiction.

Beata Mróz- Goście specjalni

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, na co dzień pracująca jako apteczny pigularz. Pozmroku przeobrażająca się w Mróz - bezwzględnie chłodną recenzentkę prowadzącą ogólnofantastycznego bloga "Powiało Chłodem", gdzie wyraża swoje niekoniecznie mroźne opinie na tematksiążek i nie tylko! Ponadto recenzentka i felietonistka współpracująca z takimi portalami jak Gavran,Szortal czy Gildia. Jakby tego było mało to jeszcze obsesyjna czytaczka i kolekcjonerka książek, a przy tymwielka miłośniczka smoków. Czasami można ją też spotkać na konwentach, gdzie dzieli się swoją wiedząna temat smokologii, zielarstwa i mitów. W wolnych chwilach rysuje, gotuje i piecze zabójczo smaczneciasta.

Marcin „Szczygieł” Kaczmarzyk – Blok Science-Fiction /Star Wars

Ma 27 lat, pochodzi ze Skarżyska, w tym roku skończył medycynę. Jest fanem Star Wars, Elite Dangerous, serii Metal Gear Solid i Dragon Ball. W czasie wolnym streamuje gry na Twitch’u.

Przemysław „Filuś” Koczotowski – Blok Mangi & Anime

Przewodniczący grupy mango-ludków kieleckich, prawdopodobnie największy chińsko-bajko- świr wokolicy. Mistrz kartonowego cosplayu i zarzynania demonów w diablo. Wierzy, że dobre anime jestlekarstwem na wszystko a słodkie rysowane dziewczynki uratują świat. Potrafi żartować ze śmiertelnąpowagą i przekazywać prawdę w niepoważny sposób. Sam nie wie dlaczego czasem jest niezrozumiany.

Sebastian „Sargo” Zajączkowski – Koordynator bitewniaków

W bitewniaki gra od niepamiętnych czasów a jeszcze wcześniej malował do nich modele.Nie gardzi dobrymi planszówkami, zdarzyło mu się też parę razy poprowadzić sesje RPG. Dobra książka, film(nawet klasy X,Y,Z) , muzyka filmowa i góry to również jego hobby.Cichy, skromny i bardzo tolerancyjny to cech których u niego nie spotkasz.W grach ulubionym powiedzeniem jest: „Krwi, chcę KRWI !!!!– ostatecznie może być moja”.

Piotr Zagulski- Blok RPG/LARP

Człowiek o wielu zainteresowaniach (zajawkowicz), od najmłodszych lat zainteresowany fantastyką ikulturą azjatycką o których opowiadałby godzinami (często do znudzenia ) od wielu lat MG oraz zapalony gracz.